W ramach akcji ,,Szkoła pamięta” klasa IV ,,a” brała udział  w wycieczce regionalnej upamiętniającej polskich bohaterów i działalność Solidarności. Uczniowie dowiedzieli się, komu postawiono w polickim Parku ,,Solidarności” pomniki i kim były te osoby.

W Skwerach  Wielkich Polaków upamiętniono m.in. : Lecha Kaczyńskiego, Józefa Piłsudskiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Stefana Wyszyńskiego, Jerzego Popiełuszkę, Longina Komołowskiego. Dzieci dowiedziały się o działalności ,,Solidarności”, toteż powinny zapamiętać, dlaczego park w centrum Polic jest tak nazwany.

Policzanie pamiętają i będą pamiętać poprzez nowe pokolenia, kim są WIELCY POLACY, którym postawiano pomniki w naszym parku – Parku ,,Solidarności” – i jakim wartościom służyli.