>
0
Galeria

10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości realizując projekt edukacyjny. O godzinie 11:11 uczniowie w swoich klasach odśpiewali hymn Polski. Następnie odbyła się projekcja trzech filmów, przybliżających tematykę Święta Odzyskania Niepodległości, patriotyzmu. Po obejrzeniu przygotowanego materiału, uczniowie przystąpili do wykonania dwóch zadań.

  1. „Drzwi do wolności”, na podstawie obejrzanych filmów i własnej wiedzy, młodzież udekorowała drzwi swojej klasy hasłami związanymi z roku 1918, a także własnymi spostrzeżeniami na temat niepodległości, wolności, patriotyzmu, swobodnego rozwoju.
  2. „Kobiety niepodległości”, uczniowie wykonali papierowo-kartonowego „awatara” wybranej bohaterki II RP, której działania przyczyniły się w znacznym stopniu do odzyskania niepodległości, ozdabiając go informacjami na jej temat.

Powyższe działania uczniowie wykonywali słuchając patriotycznych utworów.

A.S.