Ogłoszenie wolontariatu

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego promującego ideę wolontariatu z udziałem uczniów naszej szkoły!

Zachęcamy do działania z nami! 🙂

Wolontariusze na 5!

Gazetka: „Wolontariusze na 5!”

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Z potrzeby serca, w czasie nauki zdalnej, Wolontariusze z naszej szkoły wydali gazetkę  on-line związaną ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Znajdziecie w niej: opowiadania wolontariuszy, sondę – Dlaczego lubimy Święta Wielkanocne? oraz podsumowanie zbiórki pieniędzy dla Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina. Zachęcamy do przeczytania! Poniżej zamieszczamy link:

Życzymy Wam miłej lektury oraz zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wolontariusze wraz z opiekunkami

AKCJE WOLONTARIATU:

• Pomoc dla seniorów

Jednym z wielu aktualnych wyzwań dla współczesnych społeczeństw jest coraz bardziej zauważalne zjawisko starzenia się populacji. Ma to miejsce w wielu krajach, zwłaszcza tych rozwiniętych, gdzie wzrastająca liczba osób starszych nakłania do podejmowania konkretnych działań na rzecz tej grupy społecznej. Nasi wolontariusze pomagają przez cały rok Polskiemu Związkowi Emerytów i Rencistów i Inwalidów w Policach. Jesteśmy potrzebni przy organizacji i obsłudze uroczystości takich jak: Wigilia, Dzień Seniora.

• Czytamy bajki do Przedszkolu nr 6 w Policach

W tym roku również wybraliśmy się do Przedszkola nr 6 w Policach, aby przeczytać dzieciom bajki. Wolontariusze poprzez czytanie bajek dla dzieci dowiadują, że książki budują bardzo ważne postawy u dzieci względem siebie, umiejętność budowania relacji społecznych, reakcji na otoczenie i mocno wspierają relacje uważności na siebie w rodzinie. Tym samym ich efekt można odnieść do bajek terapeutycznych, z tą jednak różnicą, że książki bardziej zapobiegają wytworzeniu problematycznych sytuacji, a bajki terapeutyczne przedstawiają sytuacje, tłumaczące dzieciom zastane już problemy.

• Festyn rodzinny

W sobotę 17 marca 2018 r. w Klubie Osiedlowym w Policach-Jasienicy odbył się festyn rodzinny. W trakcie imprezy zbierane były pieniądze na leczenie 34-letniej Natalii. Nasi uczniowie pomagali w organizacji imprezy, zorganizowali pokaz mody, pomagali przy dmuchanym zamku i stoisku z jedzeniem.

• Pomagamy dzieciom w Syrii przetrwać zimę

Dnia 6 grudnia 2017 roku zbieraliśmy pieniądze na zakup koców dla dzieci w Syrii. Tego dnia sprzedawaliśmy pierniki. Udało nam się zebrać aż 123 zł!
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu akcji.

• Wspieramy hospicjum

Dnia 17 października 2017 r. Klasa 7 d razem z polickim hospicjum wzięła udział w akcji Pola Nadziei. Uczniowie sadzili żonkile w ogrodzie szkolnym. Kwiaty będą sprzedawane na wiosnę, a pieniądze przekazane na hospicjum.

•  Finał WOŚP

Dnia 14 stycznia 2018 roku nasza Szkoła wzięła udział w 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem było pozyskanie wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych w Polsce. Nasi uczniowie wykonali na ten dzień wspaniałe torby ekologiczne oraz prace artystyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo na naszym stoliku znalazły się przepyszne ciasta, maskotki, książki, gry. Bardzo serdeczne podziękowania dla rodziców i uczniów za zaangażowanie i tak liczną obecność.

•  Zbiórka karmy dla zwierząt:

Razem zebraliśmy aż 123,5 kilogramów karmy. Dnia 25 stycznia 2018 roku oddaliśmy 123,5 kilogramów karmy dla zwierząt do szczecińskiego schroniska przy al. Wojska Polskiego. Najwięcej zebrała klasa III b, aż 42 kilogramy. Potrzeby schroniska są ogromne. Nadal zbieramy karmę dla zwierząt, koce, miski, wszystko, co może się przydać psom i kotom. Zbiórka trwa przez cały rok szkolny. Karmę oraz inne przedmioty można przynosić do pana Leszka. Dziękujemy za pomoc wszystkim uczniom, którzy wsparli naszą akcję i pomogli zwierzakom przetrwać zimę.

7A – 17,5 kg               2A – 0 kg              3A – 0 kg

7B – 0 kg                   2B – 0 kg               3B – 42 kg