>

Szkolny sklepik „5-TAK”  funkcjonuje w ramach działalności Spółdzielni Uczniowskiej. Prowadzą go uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem dwóch nauczycielek.

W roku 2019 otrzymaliśmy wyróżnienie od Pana Burmistrza za swoją działalność i propagowanie idei spółdzielczości.

Sklepik „5-TAK”, wcześniej „Pod Dwójką”, oferuje różnorodny asortyment uczniom. Każdy znajdzie w nim dla siebie coś dobrego i zdrowego.

Do obowiązków uczniów należy: codzienna sprzedaż towarów na każdej przerwie, prowadzenie ewidencji towaru, zliczanie utargu, utrzymywanie porządku, organizacja różnych akcji sklepikowych.

Taka forma działalności jest doskonałym sposobem na kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów. Uczy pracy w grupie i odpowiedzialności za nią, uczy także samodzielności, podejmowania decyzji, szacunku do pieniędzy, mądrego inwestowania i myślenia o przyszłości. Wymaga od młodego człowieka postawy kreatywnej i zaangażowanej, przejawiania własnej inicjatywy, zmagania się z przeciwnościami i przezwyciężania ich. Uczniowska działalność w sklepiku jest doskonałą formą nauki poprzez zabawę i działanie. To dobry sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie młodych, kreatywnych i chętnych do działania ludzi.

Finansami sklepiku od lat zajmuje się rodzic, który był członkiem Rady Rodziców w latach 2015 – 2018. Dzięki tej współpracy finanse sklepiku są prawidłowo prowadzone.

Uzyskane fundusze z działalności sklepikowej przeznaczane są na realizację  różnorodnych celów szkoły np. zakup nagród dla uczniów, wyposażenia itp.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do zakupów w „5-TAK-u”.

Spółdzielnia Uczniowska

Nasz szkolny „Sklepik 5 – TAK” wyróżniony!

W naszej szkole sklepik rozpoczął działalność w ubiegłym roku szkolnym. Prowadzony jest przez młodzież skupioną w spółdzielni uczniowskiej powołanej przez panią Annę Bratek – Jabłońską, która otrzymała wsparcie innych nauczycieli, zwłaszcza pani Anny Sobańskiej.

Obydwie panie wraz z młodzieżą wdrożyły wiele ciekawych pomysłów na prowadzenie sklepiku, uatrakcyjniały asortyment, prowadząc akcje promocyjne, kampanie promujące zdrowe odżywanie, co było zresztą główną ideą założenia sklepiku. W związku z powyższym w tym roku szkolnym asortyment sklepiku nie wzbudza niepokoju i protestów wśród rodziców, lecz zyskał aprobatę. Pomysły na prowadzenie sklepiku znalazły uznanie w oczach komisji konkursowej Fundacji BOŚ, co jeszcze bardziej inspiruje do podejmowania wyzwań i realizowania nowych pomysłów. Do spółdzielni dołączyło wielu uczniów klas pierwszych, w której mają możliwość uczenia się prowadzenia małego przedsiębiorstwa.

TAK TO SIĘ ZACZĘŁO:

  1. W lutym 2015 roku uchwałą Rady Pedagogicznej zaczął działać w naszej szkole sklepik szkolny prowadzony przez spółdzielnię uczniowską
  2. W sklepiku obowiązują zasady wspólnie wypracowane przez członków spółdzielni. Sprzedajemy towary zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia
  3. Akcje podjęte przez sklepik i spółdzielnię
  4. Wygrania w konkursie Zdrowa Reaktywacja
  5. Promowanie zdrowego stylu życia