Nasz szkolny „Sklepik 5 – TAK” wyróżniony!

W naszej szkole sklepik rozpoczął działalność w ubiegłym roku szkolnym. Prowadzony jest przez młodzież skupioną w spółdzielni uczniowskiej powołanej przez panią Annę Bratek – Jabłońską, która otrzymała wsparcie innych nauczycieli, zwłaszcza pani Anny Sobańskiej.

Obydwie panie wraz z młodzieżą wdrożyły wiele ciekawych pomysłów na prowadzenie sklepiku, uatrakcyjniały asortyment, prowadząc akcje promocyjne, kampanie promujące zdrowe odżywanie, co było zresztą główną ideą założenia sklepiku. W związku z powyższym w tym roku szkolnym asortyment sklepiku nie wzbudza niepokoju i protestów wśród rodziców, lecz zyskał aprobatę. Pomysły na prowadzenie sklepiku znalazły uznanie w oczach komisji konkursowej Fundacji BOŚ, co jeszcze bardziej inspiruje do podejmowania wyzwań i realizowania nowych pomysłów. Do spółdzielni dołączyło wielu uczniów klas pierwszych, w której mają możliwość uczenia się prowadzenia małego przedsiębiorstwa.

TAK TO SIĘ ZACZĘŁO:

  1. W lutym 2015 roku uchwałą Rady Pedagogicznej zaczął działać w naszej szkole sklepik szkolny prowadzony przez spółdzielnię uczniowską
  2. W sklepiku obowiązują zasady wspólnie wypracowane przez członków spółdzielni. Sprzedajemy towary zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia
  3. Akcje podjęte przez sklepik i spółdzielnię
  4. Wygrania w konkursie Zdrowa Reaktywacja
  5. Promowanie zdrowego stylu życia