>

Szkolny sklepik „5-TAK” funkcjonuje w ramach działalności Spółdzielni Uczniowskiej. Prowadzą go uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem dwóch nauczycielek.

W roku 2019 otrzymaliśmy wyróżnienie od Pana Burmistrza za swoją działalność i propagowanie idei spółdzielczości.

Sklepik „5-TAK”, wcześniej „Pod Dwójką”, oferuje różnorodny asortyment uczniom. Każdy znajdzie w nim dla siebie coś dobrego i zdrowego.

Do obowiązków uczniów należy: codzienna sprzedaż towarów na każdej przerwie, prowadzenie ewidencji towaru, zliczanie utargu, utrzymywanie porządku, organizacja różnych akcji sklepikowych.

Taka forma działalności jest doskonałym sposobem na kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów. Uczy pracy w grupie i odpowiedzialności za nią, uczy także samodzielności, podejmowania decyzji, szacunku do pieniędzy, mądrego inwestowania i myślenia o przyszłości. Wymaga od młodego człowieka postawy kreatywnej i zaangażowanej, przejawiania własnej inicjatywy, zmagania się z przeciwnościami i przezwyciężania ich. Uczniowska działalność w sklepiku jest doskonałą formą nauki poprzez zabawę i działanie. To dobry sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie młodych, kreatywnych i chętnych do działania ludzi.

Finansami sklepiku od lat zajmuje się rodzic, który był członkiem Rady Rodziców w latach 2015 – 2018. Dzięki tej współpracy finanse sklepiku są prawidłowo prowadzone.

Uzyskane fundusze z działalności sklepikowej przeznaczane są na realizację różnorodnych celów szkoły np. zakup nagród dla uczniów, wyposażenia itp.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do zakupów w „5-TAK-u”.

Spółdzielnia Uczniowska