„Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
Albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.”
Joachim Lelewel

Biblioteka szkolnym centrum informacji

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 5 w Policach powstała po przekształceniu Gimnazjum nr 2 w szkołę podstawową. Biblioteka znajduje się w centralnym miejscu szkoły (na pierwszym półpiętrze). Jest biblioteką szeroko otwartą na czytelnika. Księgozbiór liczący obecnie ok. 7 tys. książek i kilkadziesiąt programów multimedialnych oraz filmów DVD jest gromadzony pod kątem potrzeb uczniów i nauczycieli. Zakres gromadzonych zbiorów to: lektury, literatura piękna, literatura popularno-naukowa i metodyczna dla nauczycieli – zgodnie z zapotrzebowaniem czytelników. Biblioteka jest w pełni skomputeryzowana w programie MOL, a udostępnianie księgozbioru i odnotowywanie wypożyczeń odbywa się przy użyciu komputera. W naszej bibliotece można również zasięgnąć wszelkich informacji dotyczących pracy i działalności szkoły oraz bieżących i archiwalnych wydarzeń.

Biblioteka szkolna, jako integralna część szkoły, uczestniczy w procesie dydaktycznym, pełni rolę opiekuńczą i wychowawczą nad uczniami, służy zdobywaniu i poszerzeniu wiadomości. Uczniowie naszej szkoły mają teraz możliwość samodzielnego poszukiwania potrzebnych informacji nie tylko z tradycyjnych źródeł wiedzy, jakimi są: encyklopedie czy słowniki, ale także ze stron internetowych.

Od roku szkolnego 2017/2018 biblioteka użycza podręczniki i materiały ćwiczeniowe wszystkim uczniom szkoły na okres jednego roku szkolnego.

Bibliotekarz:

Iwona Majzel-Kędzierska

Z biblioteką można kontaktować się za pomocą dziennika elektronicznego lub telefonicznie pod numerem telefonu 914648377

Godziny otwarcia biblioteki (wypożyczalni i czytelni):

PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEK
800 – 1500800 – 14301030 – 1530800 – 1430930 – 1430

Baza biblioteki:

• wypożyczalnia z czytelnią
    • urządzenie wielofunkcyjne (drukarka laserowa, skaner i ksero)
    • projektor multimedialny
    • laptop
    • aparat cyfrowy

W bibliotece:

• chętnie Cię widzimy
  • stwarzamy miłą i serdeczną atmosferę
  • pomagamy w doborze literatury na interesujący Cię temat
  • możesz liczyć na naszą pomoc podczas odrabiania lekcji
  • otrzymasz fachową pomoc podczas pracy z komputerem i Internetem

W bibliotece możesz:

• wypożyczać książki
  • czytać książki i czasopisma na miejscu
  • mieć spokój i ciszę
  • myśleć i pracować twórczo
  • uśmiechać się

„Kto czyta – żyje wielokrotnie,
kto zaś z książkami obcować nie chce,
na jeden żywot jest skazany.”

Józef Czechowicz

Regulamin Biblioteki

Regulamin-biblioteki-Szkoły-Podstawowej-nr-5-w-Policach

Pobierz plik (PDF)

WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI

Zachęcam do wzięcia udziału w WIRTUALNYM KIERMASZU KSIĄŻKI organizowanym przez Księgarnię Tuliszków. Księgarnia oferuje wiele książek o różnej tematyce.
Każde zamówienie dokonane w księgarni internetowej Tuliszków, to bonus dla naszej szkoły (15% wartości zamówienia), możliwość otrzymania dowolnych gratisowych książek z oferty księgarni.