>
0
Aktualności

26 października przypada 91. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej, zmarłej w 2017 roku autorki ponad 200 znakomitych książek dla dzieci, piosenek, wierszy, scenariuszy filmowych, słuchowisk radiowych i programów telewizyjnych, która w 1969 roku została odznaczona Orderem Uśmiechu. Napisała takie książki jak: „Pięciopsiaczki”, „Dzieci pana Astronoma”, „Legendy Polskie”, „Muzyka pana Chopina”, „Muzyka pana Szymanowskiego” oraz wiele wierszy dla dzieci.

Tego dnia wszystkie klasy I-III w naszej szkole spotkały się, aby wspólnie poczytać wiersze Wandy Chotomskiej. Uczniowie i nauczyciele połączyli się zdalnie przez Teamsa i pozostając w swoich klasach lekcyjnych wspólnie czytali. Na początku dzieciom została przedstawiona krótka biografia bohaterki spotkania oraz jej dorobek literacki. Następnie chętne dzieci z różnych klas od najstarszych, czyli klas 3. do najmłodszych czytały wiersze.

Dziękujemy dzieciom za spotkanie z książką. Zaowocowało ono tym, iż dzieci sięgnęły po kolejne książki, które uczą, bawią, wzruszają i rozwijają wyobraźnię.