>
0
Aktualności, Galeria

Uczniowie klas 4-8 w naszej szkole aktywnie uczestniczyli w różnych inicjatywach zorganizowanych z okazji DBI 2024.

Na lekcjach informatyki tworzyli rysunki, plakaty, krzyżówki i prezentacje tematem nawiązujące do zasad bezpiecznego korzystania z zasobów internetu, stosowania zasad netykiety, ukazujące skutki mowy nienawiści i hejtu w świecie rzeczywistym i cyfrowym. Chętni wykonali prace plastyczne związane z bezpieczeństwem w internecie, które można zobaczyć w pracowni komputerowej.

Uczniowie klas 7c i 8c brali udział w lekcji online zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet: Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić.  Na lekcji uczniowie dowiedzieli się jak posługiwać się bezpiecznie internetem, na co zwrócić uwagę, aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością oraz jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych i gier.

Uczniowie klas 5-8 mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w internecie grając w grę edukacyjną CYBERGUARD (gra została stworzona i udostępniona w internecie przez członkinie Sekcji Informatyki Szkolnej PTI). Gra dostarczyła uczniom dużo emocji i cennej wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po zasobach internetu. Ola z klasy 8c „przeszła” wszystkie poziomy gry uzyskując na zakończenie dyplom. Gratulacje!!

Również nauczyciele szkoły mieli okazję pogłębić wiedzę na temat bezpieczeństwa w internecie poprzez swój udział w zorganizowanych przez PCP Safer Internet webinarach – m.in.  „Hejt w mojej klasie. Jak zapobiegać? Jak reagować?”, „Blisko telefonu, daleko od dziecka – wpływ korzystania z telefonu przez rodziców na rozwój i dobrostan dziecka”.

Nasza szkoła otrzymała ze strony Polskiego Centrum Programu Safer Internet (saferinternet.pl) – głównego organizatora DBI 2024 – zaświadczenie o aktywnym włączeniu się szkolnej społeczności w tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Dziękujemy!

Bądźmy BEZPIECZNI W INTERNECIE 🙂

PS. Plakaty i rysunki to samodzielne prace uczniów. Zdarzają nam się błędy w pisowni, ale cały czas pracujemy nad poprawnością naszego języka :).