Na zajęciach pozalekcyjnych „Granice wyobraźni” uczniowie chętnie korzystają z okularów VR (Virtual Reality) – mieli już możliwość zajrzenia w głąb oceanu i przyglądania się z bliska pływającym w nim rekinom, zwiedzania starożytnego greckiego miasta, zapoznania się z budową ludzkiego ciała. Treści wyświetlane w okularach przesyłane były z komputera nauczyciela i to on sprawował kontrolę nad realizowanym zagadnieniem.
Dzięki wirtualnej rzeczywistości uczniowie mogą badać trójwymiarowe obiekty i podróżować po świecie bez konieczności opuszczania sali lekcyjnej. Okulary VR pozwalają na realizację wielu ciekawych zajęć, m.in. poznać dokładnie układ słoneczny, przenieść się w najdalszy zakątek kuli ziemskiej, poznać budowę części ciała człowieka z różnej perspektywy. Zajęcia dostarczyły uczniom sporej dawki wrażeń i dobrej zabawy. Z pewnością jeszcze nie raz będziemy wracać do tych emocjonujących doświadczeń.
Bardzo ciekawą przygodą dla uczniów jest także tworzenie własnych programów z wykorzystaniem takich narzędzi jak program Scratch oraz mikrokontrolera w postaci płytki bbc micro:bit. Ten ostatni moduł elektroniczny jest świetnym narzędziem do nauki zgodnej z metodą STEM – science, technology, engineering, mathematics. Z kolei program Scratch pozwala na proste tworzenie aplikacji mogących wykorzystywać dźwięki, rysować, porównywać kolory i wiele więcej. Stworzony został w celu nauczenia podstaw programowania.
Przed nami jeszcze dużo ciekawej nauki przez zabawę.