Galeria

W piątek 24 września odbyła się w naszej szkole debata przedwyborcza. Przedstawiciele wszystkich klas mieli okazję spotkać się z kandydatami i kandydatkami do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Byli wśród nich zarówno przedstawiciele klas ósmych, ale także najmłodsi reprezentanci naszej szkoły – uczniowie klasy czwartej.

Temat przewodni tegorocznej debaty brzmiał : „ Co zrobić, by programy wyborcze nie okazały się obietnicami bez pokrycia?” Debata składała się z III części: autoprezentacji, pytań od publiczności oraz polemiki z kontrkandydatami, co wzbudziło chyba najwięcej emocji. Każdy kandydat był w towarzystwie swojego 2-osobowego sztabu. Wśród pytań , z którymi musieli mierzyć się kandydaci pojawiły się między innymi pytania o największą zaletę kandydata i o to, czy będzie miała ona jakiś wpływ na działalność w SU. Jakie nowe działania chcieliby przedsięwziąć w nowym roku szkolnym? Czym się inspirują? Wspólnie z prowadzącymi i publicznością szukaliśmy odpowiedzi na pytania, jak uniknąć słomianego zapału? Z kim i jak skutecznie współpracować?

Podczas debaty padło wiele pięknych i ważnych słów na temat współpracy, pomocy koleżeńskiej , wzajemnej życzliwości , ale także potrzeby zabawy i wspólnego, radosnego spędzania czasu w naszej szkole. Trzymamy kciuki, aby wszystkie wspaniałe plany i pomysły, króre przedstawiono podczas tego spotkania udało się z powodzeniem zrealizować.