>
0
Bez kategorii

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                  Wisława Szymborska

Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie książek to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, a także zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie to budowanie więzi emocjonalnej z czytającym.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień brali udział w spotkaniach czytelniczych. W klasach 1-4 wspólnie z Nikolą, uczennicą kl. 8 czytałyśmy uczniom fragmenty książek, zachęcałyśmy do samodzielnego czytania, przedstawiłyśmy zalety czytania książek. Uczniowie również opowiadali o tym co czytają w domu i polecali książki do przeczytania swoim koleżankom i kolegom. Natomiast w kl. 7-8 uczniowie wysłuchali głośnego czytania na lekcjach przez nauczycieli.

Po tych zajęciach zrodził się pomysł cyklicznych spotkań czytelniczych w bibliotece szkolnej, np. głośne czytanie, rozmowy o książkach.

Głośne czytanie w kl. 3b