W środę 19 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami sanepidu, policji oraz w zajęciach z pierwszej pomocy. Tematem przewodnim były „bezpieczne wakacje”, przypomniano zasady korzystania oraz zachowania nad wodą, stosowania środków ochronnych itp. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo dotyczące ograniczonego zaufania do osób obcych, korzystania z internetu, telefonów komórkowych czy skutków zażywania używek. Na zajęciach z pierwszej pomocy, uczniowie ćwiczyli na manekinach resuscytację krążeniowo-oddechową oraz sposoby udzielania pomocy przy zadławieniach. Po zaangażowaniu uczniów podczas ćwiczeń i ilości zadanych pytań na spotkaniu, można śmiało stwierdzić, że było to wartościowe i interesujące spotkanie dla młodzieży.
A.S.