Aktualności

Dnia 14 stycznia uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński  w ramach Nocy Biologów.
Zajęcia pt. Wyścigi w polu elektrycznym prowadziły studentki Studenckiego Koła Naukowego Biologów – Komórki Matrix.
Podczas przeprowadzonego doświadczenia elektroforezy żelowej barwników, uczniowie obserwowali wędrówkę barwnych cząstek w polu elektrycznym. Czwartoklasiści zauważyli, że barwne cząstki poruszają się z różną prędkością. Dostrzegli również, że niektóre barwy rozkładają się na inne. Dzięki temu przypomnieli sobie, że wyróżniamy trzy kolory podstawowe i barwy złożone.

Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, za co otrzymali prezenty-niespodzianki. Zajęcia ocenili jako interesujące.