>
0
Aktualności, Galeria

Wycieczka odbyła się w dniach 29.11- 01.12. 2021. Uczestniczyli w niej uczniowie klas ósmych. Realizacja zaplanowanych działań przebiegła sprawnie i bez większych problemów.

Pierwszego dnia głównym celem zwiedzania była Gdynia, a w niej molo południowe, Skwer Kościuszki, ORP Dar Pomorza.

Kolejny dzień okazał się być wspaniałą lekcji historii na temat II wojny światowej, ponieważ zakładał zwiedzanie Westerplatte oraz Muzeum II Wojny Światowej. Uczniowie poznali także historię Gdańska, zwiedzili m.in.: Stare Miasto, kościół Najświętszej Marii Panny, Bramę Wyżynną i Złotą, Dwór Bractwa św. Jerzego, Dwór Artusa, Długi targ z fontanną Neptuna.

Trzeci dzień to wizyta w Europejskim Centrum Solidarności oraz Gdańsku Oliwie i zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej oraz Parku Oliwskiego.

Poznanie tych wszystkich obiektów, możliwość ich zwiedzania, poznania wspaniałych ekspozycji muzealnych było dla młodzieży niezapomnianą lekcją historii, pamięci oraz szacunku do tradycji i dziedzictwa narodowego.