Rocznica odzyskania niepodległości to święto każdego Polaka. Uczniowie naszej szkoły również z ogromnym zaangażowaniem celebrowali to święto. Uczniowie klasy 8c razem z kolegami i koleżankami z klas 7c, 6b, 6a i 5b zabrali nas w podróż w czasie do II Rzeczypospolitej. Opowiedzieli o okolicznościach odzyskania upragnionej wolności, ale także o cieniach i blaskach życia w nowo odrodzonym państwie. Było i o ukochanej Kasztance samego marszałka i o wyzwolonych kobietach , o nierównych torach kolejowych i o Luxtorpedzie . Kajetan w brawurowej roli marszałka Józefa Piłsudskiego ogłosił niepodległość, a najmłodszych obdarował cukierkami, jak podobno miał marszałek w zwyczaju.

Kilka dni wcześniej , aby wprowadzić uczniów w klimat święta zorganizowana została historyczna gra terenowa pt: „ Listy od przodków”. Uczniowie szukali ukrytych listów oraz dedykowanych do nich zadań. Zabawy było co nie miara , a i historia się utrwaliła. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia gry , a najlepsi obiecane nagrody.