>
0
Aktualności, Galeria

Dnia 18 maja odbył się rajd rowerowy z elementami gry terenowej dla uczniów i rodziców naszej szkoły po Puszczy Wkrzańskiej.

W rajdzie wzięło udział ponad 40 uczestników. Jego celem było propagowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz integracja społeczności szkolnej. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej. Trasa dla młodszych rowerzystów wyniosła ok.6 km , dla starszej grupy ok.12 km. Zawodnicy przemieszczali się zgodnie z otrzymaną mapą do zaznaczonych punktów, w których musieli wykonywać różne zadania. Wszystkich zadań było siedem, a startujący musieli wykazać się umiejętnościami manualnymi, spostrzegawczością, kreatywnością w rozwiązywaniu zagadek i szyfrów. Meta i start rajdu znajdowała się na polanie leśnej za SP 8 w Policach. Wszyscy uczestnicy po wyczerpującej jeździe renegowali się spożywając pyszne kiełbaski upieczone na ognisku, warzywa, owoce i słodkości. Po krótkim odpoczynku, dzieci i dorośli wzięli udział w zajęciach z łucznictwa poprowadzonych przez zaproszonych harcerzy oraz zagrali w piłkę nożną.

Uczestnictwo w rajdzie i we wspólnych zabawach, z pewnością dostarczyło startującym wielu miłych i niezapomnianych wrażeń, a także sprzyjało budowaniu relacji między uczestnikami. Była to atrakcyjna forma spędzenia sobotniego przedpołudnia aktywnie i na świeżym powietrzu.  

A.S.