>
0
Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest  Polskie Centrum Programu SaferInternet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

(źródło: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html?setlng=pl)

Nasza Szkoła również włączyła się w obchody DBI. Podczas pracy z uczniami zostaną wykorzystane materiały promujące bezpieczeństwo w Internecie – realizowane będą zajęcia, na których uczniowie wykonają m.in. rysunek, plakat, prezentację, najciekawsze hasło związane z podejmowaną inicjatywą. Ponadto uczniowie będą uczestniczyć online w lekcjach dotyczących bezpiecznego poruszania się w Internecie.

W ramach podejmowanych działań zachęcamy do wykorzystania materiałów przeznaczonych dla uczniów i rodziców, które zawierają treści dotyczące bezpieczeństwa online.

Zachęcamy do korzystania!

Materiały dla uczniów

Materiały dla rodziców