Bez kategorii

W ostatnich tygodniach roku szkolnego można było w naszej szkole oglądać wystawę pt.: „Blaski i cienie PRL-u”. Jej pomysłodawcą była klasa 8c wraz z wychowawczynią p. A. Jessa- Pawlicką oraz p. K. Woś. Okazją do jej zorganizowania była chęć upamiętnienia 35 rocznicy wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Wystawa została zorganizowana wysiłkiem i zaangażowaniem całej społeczności szkolnej – od dzieci, rodziców poprzez nauczycieli i obsługę szkoły. Wystawa podzielona była tematycznie – np. dzieciństwo i szkoła w PRL-u, życie codzienne, sprzęty domowe, hobby, numizmatyka i dokumenty, moda.  Ostatnim punktem zwiedzania było stanowisko pt. ”Smaki PRL”, gdzie można było spróbować wspaniałego kompotu oraz chleba z masłem i cukrem.

Różnorodność zgromadzonych przedmiotów robiła na zwiedzających duże wrażenie.  Od tary do prania, poprzez płyty pocztówkowe, syfony, stare walizki, 65- letnie misie i lalki aż po maszynę do pisania, gramofon i sukienkę komunijną z lat 70- tych. Ta wystawa była wspaniałą okazją do zapoznania dzieci i młodzieży z odległą już dla nich epoką. Mamy nadzieję, że taka żywa lekcja historii na dłużej pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły jak i naszych gości.