21.06.2023r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach dla uczniów klas 4-7. Prowadzone były przez n-la edukacji dla bezpieczeństwa oraz kilku uczniów z klasy 8.

Uczestnicy dowiedzieli się jakie są objawy złamań, zwichnięć, skręceń oraz w jaki sposób udzielać pomocy poszkodowanemu. Uczyli się układania osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej oraz rolowania, czyli obracania z brzucha na plecy. Uczniowie z klasy ósmej pokazywali młodszym kolegom jak opatrujemy rany, jak postępujemy przy omdleniach i zadławieniach. Instruowali uczestników jak postępować w przypadku ukąszenia, użądlenia, oparzenia czy krwotoku z nosa. Spotkanie było cenną lekcją, podczas której uczniowie mogli nauczyć się udzielania pomocy w różnych przypadkach.

A.S.