W dniu 4 marca 2024 r. od godz. 8:00 rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Police na rok szkolny 2024/2025
Nabór uczniów na nowy rok szkolny do klas pierwszych szkół podstawowych odbywa się za pośrednictwem systemu elektronicznej rekrutacji, który jest dostępny pod adresem:
https://rekrutacja-szkola.ug.police.pl
Do korzystania z elektronicznego systemu naboru wystarczy dowolny komputer z przeglądarką internetową. W systemie w zakładce „Pliki do pobrania, instrukcje” są umieszczone do pobrania wszystkie niezbędne do wypełnienia dokumenty oraz instrukcje do systemu, tak, aby z łatwością przejść cały proces rejestracji danych w systemie rekrutacji.
Oferta Naszej Szkoły
Jeżeli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy. A wszystko to, co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno.
Helen Parkhurst
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orła Białego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach od 2021 roku szkoła mieści się w dwóch budynkach: w budynku głównym przy ulicy Wojska Polskiego oraz w budynku przy ulicy Cisowej, gdzie będą, jak dotychczas, uczyć się uczniowie klas 1-6. I jak dotychczas, po ukończeniu klasy szóstej uczniowie będą kontynuować naukę w budynku głównym.
Szkoła jest w trakcie rozwoju i jej historia tworzy się na nowo od sześciu lat. Zmieniamy nasze oblicze, tworzymy nowy wizerunek, budujemy nową tożsamość.
- Patron szkoły – Orzeł Biały.
- Wykwalifikowana kadra pedagogiczna i specjalistyczna.
- Elementy pedagogiki planu daltońskiego – wdrażanie do samodzielności, odpowiedzialności, współpracy oraz refleksji.
- Nauczanie dwujęzyczne
- od klasy siódmej nauczanie w języku polskim i angielskim na co najmniej dwóch przedmiotach,
- zwiększenie liczby godzin języka angielskiego (5 godzin języka angielskiego
w tygodniu), - warsztaty językowe Euro-Week.
- Innowacje pedagogiczne, m. in.:
- wprowadzenie od klasy czwartej języka niemieckiego jako drugiego języka obcego,
- elementy przedsiębiorczości – współpraca z Fundacją Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej – prowadzenie Sklepiku szkolnego 5-TAK przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela,
- aktywnie działające koło wolontariatu,
- korzystanie z Teams’a na platformie Microsoft 365 (wyróżnienie za innowacyjną placówkę wykorzystującą najnowsze rozwiązania Microsoft dla edukacji).
- Bezpieczna i przyjazna przestrzeń szkolna: w budynku przy ul. Wojska Polskiego oddzielne wejście do szkoły, odrębna klatka schodowa, wydzielony korytarz, sale lekcyjne, toalety, szatnie tylko dla uczniów klas 1-3. Budynek przy ul. Cisowej jest kameralny, a zajęcia klas 1-3 odbywają się na parterze. Obydwa budynki posiadają boisko i plac zabaw na ogrodzonym terenie oraz wydzielone strefy: kącik biblioteczny, gier planszowych, gabinet do relaksacji i wyciszenia.
- Indywidualizacja pracy: nauczanie na miarę każdego ucznia. Program nauczania jest dostosowany do indywidualnych potrzeb dzieci. Praca z uczniem zdolnym, przygotowanie do konkursów. Wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zarówno w bieżącej pracy z uczniem na lekcjach, jak i poprzez organizację zajęć specjalistycznych. Atrakcyjne formy nauczania poprzez zabawę, śpiew i ruch.
- Udział w projektach: artystycznych, sportowych, ekologicznych, profilaktycznych
i akcjach charytatywnych:- debaty szkolne,
- akcje sklepikowe – dzień warzyw i owoców, dzień tosta, dzień gofra,
- dni tematyczne – dzień pluszowego misia, dzień życzliwości, dzień bohaterów bajek, itp.,
- wycieczki edukacyjne, warsztaty, wyjścia do kina, teatru i innych obiektów kultury.
- Komunikacja z rodzicami: nauczyciele informują rodziców o postępach ich dzieci za pośrednictwem Librusa oraz poprzez spotkania trójstronne, konsultacje rodzicielskie
i komunikację na bieżąco. - Ocenianie: w klasach 1-3 stosuje się tylko ocenianie kształtujące, które polega na zapoznaniu uczniów z celami lekcji, uświadomieniem, do czego ta wiedza będzie potrzebna, a także udzielanie informacji zwrotnej, co dziecko umie, czego musi się jeszcze nauczyć, w jaki sposób ma dalej pracować.
- Zdrowe nawyki żywieniowe i ruch: szkoła promuje zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udział w programach Świeże owoce i warzywa, Mleko w szkole, przygotowywanie zdrowych przekąsek, sałatek, kanapek, zapewnienie ciepłych posiłków serwowanych przez firmę cateringową oraz aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, taneczne przerwy.
- Integracja całej społeczności szkolnej: organizowanie cyklicznych imprez z udziałem rodziców np. Dzień Dziecka, Popołudnie z Piątką, Mikołajki.
- Świetlica szkolna: otwarta w godzinach od 6:30 do 16:30 zapewniająca opiekę dzieciom rodziców pracujących.
- Dobry dojazd do szkoły (autobus 101, 102, 107 oraz 103 do budynku głównego).
Nasza Szkoła zapewnia uczniom warunki, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju edukacyjnego i społecznego dzieci.
Zapewniamy życzliwą i wspierającą atmosferę. W naszej szkole obowiązują zasady, które zapewniają bezpieczeństwo i dobre relacje między nami wszystkimi. W związku z tym, obowiązuje zakaz stosowania przemocy, zakaz używania telefonów komórkowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i uczenia ich samodzielności rodzice uczniów klas 1 mogą odprowadzać dzieci do sal przez pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego.
Zapraszamy do klas pierwszych.
Prezentacja szkoły przy ul. Wojska Polskiego 68 w Policach:
Prezentacja szkoły przy ul. Cisowej 2 w Policach:
Zachęcamy również do obejrzenia prezentacji (w czasie oglądania prezentacji, gdy chcemy przejść dalej, musimy kliknąć w oznaczenie strzałki na dole ekranu lub w interesujące nas elementy na samej prezentacji).
Możliwość rejestracji w systemie elektronicznej rekrutacji będzie dostępna w celu dopełnienia przez rodziców/opiekunów prawnych następujących czynności:
– od 4 marca 2024 r. od godziny 8.00 do 22 marca 2024 r. do godziny 15.00 – zgłoszenie do szkoły dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły;
– od 4 marca 2024 r. od godziny 8.00 do 22 marca 2024 r. do godziny 15.00 – złożenie wniosku
o przyjęcie dziecka do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, zamieszkałego poza obwodem szkoły.
W celu elektronicznego wypełnienia wniosku lub zgłoszenia potrzebne będą następujące dane: numer PESEL dziecka, dane osobowe i adres zamieszkania dziecka, dane osobowe i adres zamieszkania rodziców/prawnych opiekunów dziecka.
Po dokonaniu w systemie rejestracji wniosku lub zgłoszenia rodzice/opiekunowie prawni, posiadający profil zaufany, będą mieli możliwość podpisania zgłoszenia lub odpowiednio wniosku za pomocą swojego profilu zaufanego. W celu potwierdzenia spełniania kryteriów zaznaczonych we wniosku, w systemie będzie możliwość dodania w formie załączników wymaganych oświadczeń i dokumentów określonych w Uchwale nr XXVII/259/2017 Rady Miejskiej w Policach z dnia 28 lutego 2017 roku.
Oświadczenia (załączniki do wniosku) składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 150 ust. 6 ustawy Prawo oświatowe).
Rodzice, którzy nie posiadają jeszcze profilu zaufanego, mogą go bezpłatnie założyć za pośrednictwem platformy ePUAP lub swojego banku (w którym rodzic/opiekun prawny dziecka posiada konto). Profil zaufany służy później do wszelkich zdalnych kontaktów z administracją.
W przypadku, gdy rodzic/opiekun prawny nie będzie posiadał profilu zaufanego, po dokonaniu rejestracji wniosku lub zgłoszenia w systemie, będzie miał również możliwość pobrania i wydrukowania wypełnionego wniosku lub zgłoszenia. Podpisany wniosek lub zgłoszenie wraz z wymaganymi załącznikami należy wówczas złożyć w sekretariacie szkoły wybranej na pierwszym miejscu listy preferencji.
Uwaga!
Każdy zarejestrowany wniosek/zgłoszenie musi być zatwierdzony przez szkołę wybraną na pierwszym miejscu listy preferencji, w przeciwnym razie nie będzie brany pod uwagę podczas naboru.
Do klas I w szkołach podstawowych przyjmowane są dzieci zamieszkałe w Gminie Police
– 7 letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym, zamieszkałe w obwodzie danej szkoły;
– 6 letnie (urodzone w roku 2018) – zamieszkałe w obwodzie danej szkoły – na wniosek rodziców/opiekunów prawnych. Warunkiem niezbędnym do przyjęcia dziecka jest odbycie przez nie w poprzednim roku szkolnym, co najmniej rocznego wychowania przedszkolnego lub opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej o gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej;
– dzieci spoza obwodu szkoły – w miarę posiadania w placówce wolnych miejsc w postępowaniu uzupełniającym.
Obwód Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orła Białego z Oddziałami Dwujęzycznymi Policach,
ul. Wojska Polskiego 68 oraz ul. Cisowa 2
obejmuje część osiedla Dąbrówka (ulice: Wkrzańska, Galla Anonima, Wincentego Kadłubka, Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Jana Długosza, Kosynierów Gdyńskich, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Pułaskiego, Mieszka I
Piaskowa od skrzyżowania z ul. Grzybową do ul. Kosynierów Gdyńskich tj.; Piaskowa 3 a-e, 5 a-d, 7 a-g, 9 a-d, 28, 28abc, Grzybowa – wszystkie numery nieparzyste
Bankowa od skrzyżowania z ul. Grzybową do ul. Kosynierów Gdyńskich numery parzyste tj.: Bankowa 18, 20, 22, 24, 24a, 26, 30;
Józefa Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Przybora do ul. Dębowej tj.: Piłsudskiego 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 54a, 54b),
część osiedla Stare Miasto (ulice: Nowopol, Wielecka, Słowiańska, Lubuska, Mazurska, Pomorska, Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Stanisława Staszica do ul. Asfaltowej tj.: 79, 81, 83, 83a, 85, 87, 89, 93, 95, 97, 99, 101, 103, 72, 74, 76, 78, 80, 80 a-h, 82, 84, 86, 88, 90,
osiedle Mścięcino (ulice: Brzoskwiniowa, Bukowa, Cisowa, Czereśniowa, Dębowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Magnoliowa, Modrzewiowa, Morelowa, Nadbrzeżna, Palmowa, Parkowa, Różana, Sasankowa, Stokrotki, Szpilkowa, Świerkowa, Topolowa, Trzcinowa, Wiśniowa),
sołectwo Przęsocin, .
S4050i_G.PO24013112520