Szanowni Państwo,

Organizujemy zbiórki dla Ukrainy.

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i deklaracje z Państwa strony złożone w ciągu ostatnich dni. Wierzę, że jak zwykle będzie nas wielu.

1. Zbiórka jest kierowana do mieszkańców Nowego Rozdołu na Ukrainie, partnerskiego miasta Polic. Trwa w dniach od 1 marca do 3 marca 2022 roku. Liczy się czas! Produkty przyjmujemy w godzinach 7:00 – 18:00. Mogą zostać przekazane każdemu z pracowników szkoły lub pozostawione w boksie szatni szkoły.
    Pomoc będzie przekazana do strefy konfliktu przez koordynatorów Gminy.
    1. Dla dzieci: pampersy od 0-6, mokre chusteczki, pieluchy tetrowe, smoczki, butelki, bidony dziecięce, Linomag – maść.
    2. Dla dzieci jedzenie: mleko modyfikowane od 1 do 4, jedzenie w słoiczkach od 4 miesięcy do 2 lat, kaszki, tubki dla dzieci.
    3. Dorośli jedzenie: suchy prowiant, batony proteinowe, jedzenie do szybkiego przygotowania z długą datą przydatności do spożycia.
    4. Elektronika i sprzęt: telefony z kartą SIM, ładowarki do telefonów, naładowane powerbanki, latarki z bateriami w środku, baterie dodatkowe, przedłużacze, termosy i kubki termo, nożyczki, płyny do dezynfekcji.
    5. Środki medyczne: bandaże, tabletki przeciwbólowe, kremy na odparzenia/odleżyny, plastry duże, plastry rozgrzewające, plastry przeciwbólowe, gaza, woda utleniona, Paracetamol / dla dzieci i dla dorosłych/, sól fizjologiczna, opaski uciskowe, opatrunki, folia NRC /termiczna/, syrop na kaszel /dla dzieci i dorosłych/, podkłady medyczne, maseczki, szyny medyczne, bandaże sterylne /też elastyczne/, termometry, rękawiczki gumowe, Octanisept /środek aseptyczny, też woda utleniona/, środki przeciwbólowe, Aspiryna, środki przeczyszczające, Probiotyki, leki na serce, leki na nadciśnienie, leki na uspokojenie, zestawy do przetaczana krwi, zestawy do zakładania szwów, strzykawki, igły, staza medyczna, igły do odbarczania.
    6. Sen: karimaty, śpiwory, materace dmuchane /ale nie do kąpieli/, niewielkie poduszki /nowe/.
    7. Inne: kolorowanki dla dzieci, kredki, temperówki, zapalarki, zapalniczki, zapałki, pościel /nowa/, mydło, przybory do golenia, ręczniki /nowe/, papier toaletowy – zgrzewki.
    8. Dla wszystkich: woda niegazowana w butelkach 1,5 litra, termobielizna, góra i dół /wszystkie rozmiary/.
  2. Zbiórka rzeczowa wspierająca uchodźców z Ukrainy prowadzona jest od 28 lutego do 4 marca 2022 roku. Dary przekażemy do punktu PCK w Szczecinie przy ul. Wojska Polskiego lub do punktu zbiórki w Policach (jeżeli będzie taki zorganizowany). Uczniowie klas 1-3 przynoszą dary do sali 31, 32 lub świetlicy, uczniowie klas 4-8 zostawiają w holu obok szatni.
    1. Żywność długoterminowa: dania instant gotowe, jedzenie w puszkach, kabanosy, makarony, kasze, ryże, herbata, kawa, owoce w tubkach, kaszki dla dzieci.
    2. Kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, mokre chusteczki.
    3. Środki opatrunkowe (zwłaszcza na zranienia i oparzenia): koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
    4. Inne: koce /nowe/ i śpiwory.

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.