26 kwietnia w Gimnazjum nr 2 w Policach odbyły się warsztaty, na które zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych polickich szkół podstawowych. W zajęciach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych nr 2,3, 8 i 6.

Celem spotkania było pokazanie uczniom klas szóstych jaka jest nasza szkoła, jak pracujemy i co jest dla nas ważne. Istotne dla nas było również, aby uczniowie klas szóstych zintegrowali się między sobą oraz z uczniami naszego gimnazjum, ponieważ większość z nich będzie uczyło się w naszej szkole od wrzesnia 2017 r.. Przed zajęcimi wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek (gofry i naleśniki). Następnie uczniowie przeszli do sal, gdzie wraz z nauczycielami i starszymi kolegami pracowali.

Warsztaty odbywały się w sześciu grupach. Były to następujące zajęcia

 • zajęcia teatralne pod kierunkiem pani Doroty Tesarek-Majewskiej,
 • zajęcia z chemii pod kierunkiem pani Sylwii Lesiak,
 • zajęcia rękodzieła pod kierunkiem pań Doroty Wojtasik i Magdaleny Szwyd,
 • zajęcia z pierwszej pomocy pod kierunkiem pana Grzegorza Rudalskiego,
 • zajęcia z języka angielskiego pod kierunkiem pani Anny Bratek – Jabłońskiej ,
 • zajęcia wokalno-taneczne pod kierunkiem pań Renaty Zarzyckiej i Anny Sobańskiej

Wyniki pracy młodzieży zostały zaprezentowane podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej.

 • Grupa teatralna zaprezentowała w formie pantomimy popularne bajki – zadaniem publiczności było odgadnąć tytuł.
 • Uczestnicy warsztatów z chemii wykonywali doświadczenia. Na sali gimnastycznej przedstawili wyniki swojej pracy w formie prezentacji opowiedzieli jak przebiegała praca.
 • Uczniowie biorący udział w warsztatach z pierwszej pomocy zaprezentowali sposób wykonania masażu serca oraz ułożenie osoby poszkodowanej w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej.
 • Uczestnicy warsztatów z rękodzieła zaprezentowali swoje prace – biżuterię, breloczki, prace na drewnie wykonane techniką wypalania.
 • Podczas warsztatów muzyczno-tanecznych uczniowie nauczyli się piosenki afrykańskiej oraz tańca “Belgijka”.Utwór wykonali z akompaniamentem bębnów, gitary i grzechotek.
 • Grupa z języka angielskiego zaprezentowała makiety “Miasta marzeń” i opowiedziała onim w j. angielskim.

Spotkanie z szóstoklasistami było niesamowite, pracowite i bardzo twórcze. To bardzo sympatyczni młodzi ludzie obdarzeni wieloma talentami i umiejętnościami. Życzymy im wielu sukcesów i zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole. Dziękujemy wychowawcom klas szóstych, uczniom oraz dyr. Pani Renacie Maruszewskiej i rodzicom za udział we wspólnych warsztatach.

D.W.

“WITAMY WAS WŚRÓD NAS” W OBIEKTYWIE