0
Aktualności

Dnia 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który w Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła również włączyła się do akcji głośnego czytania. Uczniowie i nauczyciele klas I-III połączyli się zdalnie przez Teamsa i pozostając w swoich klasach lekcyjnych wspólnie czytali fragment książki J. Porazińskiej pt. „Pamiętnik Czarnego Noska” oraz inne opowiadania. W spotkaniu czytelniczym wzięły udział wszystkie klasy nauczania wczesnoszkolnego.

Natomiast klasy VII i VIII na lekcjach, głównie języka polskiego czytały fragmenty wybranych książek. Na głos wszystkim obecnym w klasie czytali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

Głośne czytanie to wspólna wędrówka po świecie książki, rozwój wyobraźni i ciekawości świata. Magia głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, bliskość, uśmiech, wzruszenie, niecodzienny nastrój chwili.

Dziękujemy wszystkim klasom za spotkanie z książką. Każda forma rozwijania zainteresowania czytelnictwem jest dobra. My dzisiaj wybraliśmy czytanie online i w klasach.

Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.

Skip to content