0
Bez kategorii

            W piątek, 19.02.2021 r., w naszej szkole odbył się w Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego. W ramach tego święta nasi uczniowie z klas I, II i III bawili się językiem polskim. Rozwiązywali rebusy, szukali rymów, układali wyrazy ze słowa ,,krasnoludek”, czytali wiersz pt. ,,Mowa polska” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz robili plakaty promujące dbanie o kulturę słowa. Najwięcej radości wzbudziło w uczniach odczytywanie łamańców językowych, które prezentujemy poniżej 🙂

1. Leży Jerzy na wieży i nie wierzy, że w tej wieży jest sto jeży i pięćdziesiąt jeżozwierzy.

2. Szczwanego czepka szczwany czepek zaszczepił na szczypicę.

3. Jola lojalna, Jola nielojalna.

4. Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego.

5. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.

6. Czy Tata czyta cytaty z Tacyta.

7. Czy rak trzyma w szczypcach strzęp szczawiu czy trzy części trzciny.

(eM)