Dnia 12.04.2017 r. w naszej szkole odbyły się 20 minutowe spotkania w grupach wiekowych promujące zdrowe odżywianie „Jestem cool-jem zielone”. Organizatorem akcji był sklepik szkolny „Pod Dwójką”.

Uczniowie odpowiadali na przygotowane pytania dotyczące roli witamin w organizmie. Poziom wiedzy uczestników był wysoki. Zarówno w klasach pierwszych, drugich i trzecich odbyły się dogrywki w celu wyłonienia zwycięskiej klasy. W klasach pierwszych najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili uczniowie z kl. 1a, w klasach trzecich 100% poprawnych odpowiedzi udzielili uczniowie kl.3b. Natomiast w klasach drugich, trzy klasy uplasowały się na pierwszym miejscu uzyskując taką samą liczbę punktów: 2a, 2b, 2c. Dla zwycięzców sklepik ufundował smaczne nagrody. Po zakończonych zmaganiach na uczestników czekała zdrowa przekąska. Każdy uczeń otrzymywał porcję witamin w postaci twarogu z różnymi warzywami. Podczas tej akcji chcieliśmy pokazać naszym koleżankom i kolegom jak ważne jest właściwe odżywianie, a zwłaszcza jedzenie śniadań, które są podstawą do sprawnego funkcjonowania w czasie spędzanym głównie w szkole. Witaminy, wapń i białko zawarte w serwowanych przekąskach na pewno pozytywnie wpłynęły na organizmy uczniów G2.