WOS w Starostwie Powiatowym

0
Aktualności, Galeria

W dniu 27 stycznia uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjątkowej lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Policach. Zajęcia poprowadził wicestarosta policki, pan Damian Walczyk.

W ramach tzw. żywej lekcji młodzież miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem administracji samorządowej oraz specyfiką pracy urzędu starosty i jego poszczególnych wydziałów. Uczniowie odwiedzili m.in. Biuro Rzecznika Praw Konsumenta, Wydział Geodezji i Kartografii, Wydział Komunikacji i Transportu, a także Biuro Rady Powiatu.

Spotkanie stanowiło cenną formę edukacji obywatelskiej, umożliwiając uczniom bezpośrednie poznanie mechanizmów działania samorządu powiatowego oraz roli, jaką pełni on w życiu lokalnej społeczności.

Organizacja wizyty była możliwa dzięki zaangażowaniu władz powiatu oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Policach, którym należą się wyrazy uznania za poświęcony czas i merytoryczne wsparcie przedsięwzięcia.